www.fichtlkramek.cz | Seznam draků | Chat | Zaregistrovat se                       Inzeráty | Akce/Závody | Galerie

 
 
Klika /Výbrus / Píst / Kompres
Převodovka / Spojka / Převody
Předstih
Autoškola / Vyhláška
Elektrika / Elektro instalace
Karburátor / Benzín
Olej / mazání / poměr

video
Jen pro potřeby FICHTL KRÁMKU
Pokec / Srazy / Vyjížďky
Nejede pomoc ! / Defekt
Příhody s Policii / Zákony
První pomoc / příhody / nehody
Technická kontrola / Pravidla
Tuning
 
 
 
Jméno: SCOOTERBASTARD      IP: uživatel17236    
zdravim mládeži, v kterých státech EU mohu řídit moped STADION S22 bez SPZ pouze s ŘP. SK. B.? za info dík odpovědět
 
 
Posl.aktualizace: 22. dubna 2015 23:04
 
 

Jméno:       E-mail:                

Pravidla

  1. Nevkládejte inzeráty do poradny – budou vymazány.
  2. Příspěvky vkládejte do určených kategorií.
  3. Diskutujte pouze v mezích slušnosti.
  4. Nevkládejte příspěvky reklamního charakteru.
  5. Než vložíte dotaz, zamyslete se, zda není rychlejší si otevřít návod k obsluze, katalog náhradních dílů, použít vyhledávač atd.
  6. Při opakovaném porušování pravidel může dojít k omezení přístupu do diskuze.
43 - 9 =         pravidly       
 
 
 
 
Jméno: GOGO20 ®      hodnoceni hodnoceni hodnoceni hodnoceni hodnoceni     
Přečti si na zakonyprolidi.cz to znění toho, co jsem ti zde napsal a uvidíš, že AM dostáváš k B. Cituji §81 odst. 2 - "Řidičské oprávnění udělené pro kteroukoli skupinu s výjimkou skupiny T opravňuje také k řízení vozidel zařazených do skupiny AM." ve spojení s § 80a odst. 1 - "Do skupiny a) AM jsou zařazena motorová vozidla s konstrukční rychlostí nepřevyšující 45 km.h-1 1. dvoukolová se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 50 cm3 nebo s výkonem elektrického motoru do 4 kW, 2. tříkolová se zdvihovým objemem zážehového motoru nepřevyšujícím 50 cm3 nebo u jiných motorů s výkonem nejvýše 4 kW, 3. čtyřkolová o hmotnosti v nenaloženém stavu nejvýše 350 kg se zdvihovým objemem zážehového motoru nepřevyšujícím 50 cm3 nebo u jiných motorů s výkonem nejvýše 4 kW,"
 
 
Datum: 22. dubna 2015 23:04
 
 
 
 
Jméno: Jirka      IP: uživatel17798    
Znění zákonů neznám ale vím že ta konstrukční rychlost 45km/h je skupina AM od 15let a musíš dělat ŘP. Na skup. B to nedostaneš. Třeba v Německu co nemá SPZ nesmí na silnici(vlastní zkušenost Elefantentrefen-zimní sraz moto)
 
 
Datum: 22. dubna 2015 19:55
 
 
 
 
Jméno: GOGO20 ®      hodnoceni hodnoceni hodnoceni hodnoceni hodnoceni     
Jirko, S22 můžeš řídit i na řidičské oprávnění skupiny B. Viz. zák. č. 361/2000 Sb. o silničním provozu § 80a a § 81 odst. 2. Jelikož S22 nemá konstrukční rychlost vyšší než 45km/h a vlastně ani určenou, použije se ustanovení dané zákonem. Každopádně si zeměmi nejsem jistý, to je otázka pro někoho jiného.
 
 
Datum: 22. dubna 2015 14:41
 
 
 
 
Jméno: Jirka      IP: uživatel17798    
Obávám se že když to nejde v ČR(kde jdou i jiné věci) tak se nesvezeš nikde. Moped nemá automatickou převodovku
 
 
Datum: 21. dubna 2015 19:59
 
 

Redakční systém naprogramoval: Petr Malý    Optimalizováno pro FireFox 1.0 a IE 6    Vygenerováno: 20.08.2018 3:01:41 CET   Tato stránka je validní HTML 4.01 standardu